مقابل جادویی روزنامه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مقابل: جادویی روزنامه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بیانیه یکسان هیأت عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور

هیات عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته ای در بیانیه ای یکسان اعلام کردند نخستین پروژه یکسان خود به ارزش 2.5 میلیون یورو در زمینه ایمنی هسته‌ای را در پای

بیانیه یکسان هیأت عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور

بیانیه یکسان هیأت عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور

عبارات مهم : اروپا

هیات عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته ای در بیانیه ای یکسان اعلام کردند نخستین پروژه یکسان خود به ارزش 2.5 میلیون یورو در زمینه ایمنی هسته ای را در پایتخت کشور عزیزمان ایران کلید زده اند.

به گزارش خبرآنلاین، در پی مذاکرات سه روز گذشته هیأت عالی اتحادیه اروپا به ریاست Oliver Luyckx مدیر بخش ایمنی هسته ای کمیسیون اتحادیه اروپا با هیأت کشورمان به ریاست دکتر حجت اله صالحی، مدیر مرکز نظام ایمنی هسته ای کشور، روز چهارشنبه 21 تیرماه 96 بیانیه یکسان در رابطه با شروع پروژه ارتقاء توانمندی های نظام ایمنی هسته ای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران به شرح زیر مورد توافق طرفین قرار گرفت.

بیانیه یکسان هیأت عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور

متن این بیانیه به شرح زیر است:

کمیسیون اروپا و نظام ایمنی هسته ای کشور عزیزمان ایران نخستین پروژه یکسان همکاری خود به ارزش 2/5 میلیون یورو در زمینه ایمنی هسته ای را در تاریخ 12 جولای 2017 در پایتخت کشور عزیزمان ایران شروع نمودند. این اقدام یکی از کمک های اتحادیه اروپا در جهت اجرای ضمیمه III سند برنامه جامع اقدام یکسان (برجام) به شمار می رود که در جولای 2015 مابین کشور عزیزمان ایران و شش کشور انگلیس، فرانسه، آلمان، آمریکا ، چین و روسیه به امضاء رسید. این پروژه نخستین پروژه از یک بسته 5 میلیون یورویی خاص کشور عزیزمان ایران است که به وسیله کمیسیون اروپا در 2016 مطابق با سند همکاری ایمنی هسته ای به تصویب رسید.

هیات عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته ای در بیانیه ای یکسان اعلام کردند نخستین پروژه یکسان خود به ارزش 2.5 میلیون یورو در زمینه ایمنی هسته‌ای را در پای

پروژه دیگری به منظور حمایت از اجرای آزمایشات مقاومت استحکام در نیروگاه هسته ای بوشهر در حال آماده سازی می باشد. این پروژه یک مناقصه بین المللی، با حضور کشور عزیزمان ایران به عنوان عضوی از کمیته ارزیابی آن، به یک کنسرسیوم اروپایی تحت هدایت شرکت ENCO به همراه نظام های ایمنی هسته ای کشورهای اسلوونی، مجارستان، چک و جمهوری اسلوواکی واگذا گردید.

این پروژه 3/5 سال به طول خواهد انجامید و از اهداف مهم آن ارتقاء توانمندی نظام ایمنی هسته ای کشور عزیزمان ایران در حوزه های متفاوت از جمله ایجاد یک مرکز ایمنی هسته ای، استقرار چارچوب نظارتی و انجام ارزیابی نحوه اجرای آزمایشات مقاومت استحکام در یک نیروگاه قدرت هسته ای و همچنین ارائه فعالیت های آموزشی زیاد خواهد بود. همکاری در زمینه ایمنی هسته ای در بردارنده مزایایی جهت دیگر حوزه های همکاری مابین کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا نیز خواهد بود و موجب تسهیل در استقرار یک ساختار قانونی و نظارتی هم راستا با استانداردهای بین المللی شده، محیطی دوستانه جهت یک همکاری جامع هسته ای را فراهم می نماید که علائق دو جانبه اقتصادی کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا را نیز در مسیر مناسب قرار خواهد داد.

اتحادیه اروپا یک پروژه تکمیلی به ارزش 4 میلیون یورو را نیز در 21 ژوئن 2017 به منظور ادامه حمایت از نظام ایمنی هسته ای کشور عزیزمان ایران در سال های آتی به تصویب رساند.

بیانیه یکسان هیأت عالی اتحادیه اروپا و مرکز نظام ایمنی هسته‌ای کشور

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | ایمنی | پروژه | بیانیه | همکاری | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs