مقابل جادویی روزنامه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مقابل: جادویی روزنامه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی روایت محمود صادقی از انتشار نام بدهکاران بانکی

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس توضیحاتی راجع به انتشار اسامی بدهکاران بانکی ارائه داد.

روایت محمود صادقی از انتشار نام بدهکاران بانکی

روایت محمود صادقی از انتشار نام بدهکاران بانکی

عبارات مهم : انتشار

رئیس فراکسیون براق سازی مجلس توضیحاتی راجع به انتشار اسامی بدهکاران بانکی ارائه داد.

محمود صادقی در گفت وگو با «خانه ملت» راجع به انتشار اسامی افرادی که از بازپرداخت وام های خود امتناع می کنند، گفت: اطلاعات بنده بر اساس اطلاعات ارائه شده است از سوی بانک سرمایه با امضای هیأت مدیره این بانک بوده و سررسید این بدهی های بانکی مربوط به مهرماه است.

روایت محمود صادقی از انتشار نام بدهکاران بانکی

رئیس فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی افزود: هر کدام از اشخاصی که اسامی آنها انتشار یافته و ادعایی بر خلاف این عنوان دارند، عنوان کرده اند که تسهیلات دریافت نکرده اند یا تسهیلات دریافتی را بازپرداخت کرده اند، می توانند عنوان را به بانک اعلام کنند؛ آیا که اطلاعات مذکور در بانک مبنی بر بدهکار بودن وجود دارد و اسامی بر اساس اطلاعات موجود در بانک انتشار یافته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: لیست مذکور را بنده تهیه نکرده ام و بانک سرمایه اسامی مذکور را در اختیار بنده قرار داده است و باید توجه داشت یکی از وظایف نمایندگان مجلس نظارت در زمینه های متفاوت است.

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس توضیحاتی راجع به انتشار اسامی بدهکاران بانکی ارائه داد.

وی در پاسخ به این پرسش که بعضی از افرادی که اسامی آنان به عنوان بدهکار بانکی انتشار یافته هست، اعلام کرده اند که از منتشرکننده اسامی شکایت می کنند، گفت: آنها می توانند شکایت کنند و اشکالی در این زمینه وجود ندارد و در دادگاه عنوان روشن می شود. قوانین متفاوت کشور اجازه چنین کاری را به بنده می دهد و بنده به عنوان نماینده مردم در مجلس وظیفه نظارتی را بر عهده دارم و بر اساس قانون اساسی نماینده مجلس حق اظهار نظر در تمامی پرسشها کشور را دارد.

وی ادامه داد: قوانین مختلفی مانند قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و عضویت در کنوانسیون مبارزه با فساد و مقررات متفاوت از لحاظ حقوقی به نماینده مجلس اجازه می دهد که در زمینه اعمال نظارت کارها مورد نیاز را انجام دهد مضافا به این که به تعبیر مقام معظم رهبری هنگامی که که دیده می شود مسئولین در پیگیری به وظایفشان کوتاهی می کنند و اختلالی در فرماندهی وجود داشت، یک شخص می تواند آتش به اختیار عمل کند.

صادقی افزود: متأسفانه انحراف و فساد در سیستم بانکی کشور وجود دارد که مسئولان در برخورد با این فسادها تعلل می کنند، تخلف مسئولان بانک در اعطای وام های بدن اخذ وثیقه و تأخیر در وصول مطالباتشان و همچنین تعلل و کوتاهی قوه قضائیه در تعقیب اینها، ما را به این نتیجه رسانده اگر به عنوان نماینده مردم وارد عمل نشویم بسیاری از سرمایه های مردمی غارت شده است و به بیت المال بازنمی گردد. در جهت دفاع از حقوق مردم، بنده این روش را گزینش کرده ام و از این به بعد نیز تا دستیابی به حق مردم این راهکار را ادامه می دهم و ممکن است لایه های بعدی این اسامی را منتشر کنم.

روایت محمود صادقی از انتشار نام بدهکاران بانکی

صادقی همچنین گفت: رقمی که در رسانه ها بیان شده است تا آخر مهر سال ۹۵ است و میزان آن حدودا ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان است البته باید توجه داشت ارقامی که در خصوص عدم وصول مطالبات بیان شده است به واحد ریال است.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: مباحث مذکور از طریق فراکسیون براق سازی و سالم سازی اقتصادی و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی نیز پیگیری می شود و فراکسیون در خصوص تحلیل چرایی این اوضاع کار می کند که آیا اشخاصی در یک بانک، آن هم بانکی که سهامش متعلق به فرهنگیان بوده که از درآمد کمی برخوردارند، به افرادی وام ها کلان بدون اخذ وثیقه کارشناسی ارائه و بعدها نیز این وام ها تمدید و در خصوص آن مسامحه می شود.

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی مجلس توضیحاتی راجع به انتشار اسامی بدهکاران بانکی ارائه داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ مرجعی با مباحث و تخلفات صورت گرفته برخورد جدی ندارد و باید این پدیده مورد تحلیل قرار بگیرد که آیا چنین اتفاقاتی در سیستم بانکی وجود دارد. باید مشخص شود رانت های اقتصادی بر اساس چه فرآیندی شکل می گیرد و آیا باید افراد متخلف تا به این اندازه احساس پشت گرمی کنند که در زمانی که اسامی آنان منتشر می شود به جای این که درصدد جبران برآیند با پررویی عنوان را انکار می کنند و اصطلاحا در این زمینه قلدر شده است اند و با قلدرمآبی کار خود را پیش می برند.

واژه های کلیدی: انتشار | اطلاعات | اقتصادی | اطلاعات | بدهکار بانکی | نماینده مجلس | بدهکاران بانکی | مجلس شورای اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs