مقابل جادویی روزنامه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

مقابل: جادویی روزنامه اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اجتماعی نمایشگاه، به شرط هوای آفتابی ، شهرآفتاب یکی از گران‌ترین پروژه‌های شهرداری که به علت بدهی فروخته شد

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، یکی از بزرگ ترین و گران ترین پروژه های شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که سال گذشته جهت پرداخت بدهی فروخته شد، همچنان تکمیل نشده و

نمایشگاه، به شرط هوای آفتابی ، شهرآفتاب یکی از گران‌ترین پروژه‌های شهرداری که به علت بدهی فروخته شد

شهرآفتاب یکی از گران ترین پروژه های شهرداری که به علت بدهی فروخته شد/ نمایشگاه، به شرط هوای آفتابی

عبارات مهم : آفتاب

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، یکی از بزرگ ترین و گران ترین پروژه های شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که سال گذشته جهت پرداخت بدهی فروخته شد، همچنان تکمیل نشده و با یک باران خسارتی جدی می آفریند.

نمایشگاه، به شرط هوای آفتابی ، شهرآفتاب یکی از گران‌ترین پروژه‌های شهرداری که به علت بدهی فروخته شد

نمایشگاهی که چند روز بعد از افتتاح، میزبان جامعه فرهنگی و ناشران بود، ولی با آن آب گرفتگی گسترده در غرفه های داخلی و خارجی اعتبارش را آب برد و قرار بود تا در نمایشگاه کتاب امسال اشتباهات جدی ای که باعث آب گرفتگی غرفه های ثابت و چادرها می شد، برطرف شود. این اشتباهات طبق تعهدی که شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب داده بود، برطرف نشد و روز جمعه درحالی که شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظره حضور داشت، دوباره نمایشگاه کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران در حال آب بندی بود.

شهر آفتاب، بزرگ ترین مجموعه نمایشگاهی در نزدیکی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است که سال گذشته بعد از سال ها توقف و تأخیر جهت آنکه سریعتر به پول تبدیل شود، آماده و فروخته شد؛ مجموعه ای که به اذعان مسئولان خود شهرداری، حتی همان فاز اولش هم هنوز آماده نبود و در سال گذشته و وقت اجرای بزرگ ترین مناسبت فرهنگی کشور اشتباهات زیرساختی و اجرائی بسیاری داشت. باران اردیبهشت ٩٥ در عرض چنددقیقه همه چادرها و سالن های مهم نمایشگاه شهر آفتاب را پر کرد و سقف ها و ستون ها به شرشر افتادند و دیدار کنندگان گوشه ای جمع شدند تا باران قطع شود.

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، یکی از بزرگ ترین و گران ترین پروژه های شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که سال گذشته جهت پرداخت بدهی فروخته شد، همچنان تکمیل نشده و

در همان دقایق ابتدایی، تصویرهای این شرایط در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … پخش شد که چطور ناشران و دیدار کنندگان از دیوارها و میزها اوج رفته و کتاب ها خیس و خمیر مانده اند. سال گذشته که این اتفاق رخ داد، مجتبی عبداللهی، هنوز معاون خدمات شهری وقت شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و باخنده به خبرنگار «شرق» گفت: «به این وضعیت، آب گرفتگی نمی گویند، آبی در این غرفه ها جمع نشده هست. ساختمان های نمایشگاه «نو» است و بسیاری از فضاها هنوز «آب بندی» نشده اند».

امسال که باران آمد و نمایشگاه را هم دوباره آب گرفت، باز هم همان سقف ها و ستون ها و سالن ها دچار آب گرفتگی داشتند و همان شرایط با تغییراتی در فضا تکرار شد؛ با این تفاوت که دیگر نه عضوی از شورا تلفنش را جواب و واکنشی نشان داد و نه مدیری از مدیران شهرداری صحبتی کرد و توضیحی داد و نه شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که در مناظره بود به این عنوان اشاره ای کرد. امسال که نمایشگاه را آب گرفت، دیگر آن معاون شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در معاونت اجتماعی نبود تا بپرسیم نمایشگاه و ستون ها و جداره هایش درست آب بندی شده است اند یا نه و آیا دوباره آب گرفتگی شد، ولی عطایی، مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران، باوجود بیانات گلایه آمیز و صریح سخنگوی نمایشگاه کتاب از شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران بابت این اوضاع نمایشگاه و خسارات واردشده و عدم اجرای تعهدات بدون ارائه توضیحی مشخص از کارها انجام شده است یا نشده شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران درحالی که بارانی نمی آمد، به «شرق» گفت: «الان که نمایشگاه خیلی شرایط خوبی دارد و مشکلی نیست! بیایید ببینید همه راضی هستند».

همایون امیرزاده، سخنگوی سی امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، روز گذشته نشستی خبری برگزار کرد و به شکلی مفصل تعهدات انجام نشده شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران و اوضاع رخ داده را توضیح داد. او تأکید کرد که جابه جایی نمایشگاه بین المللی کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران به شهر آفتاب براساس تصمیم عالی ترین مرجع تصمیم گیری که شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب بود، رخ داد و با توجه به اینکه هیچ مکان دیگری در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران امکان برپایی نمایشگاه کتاب را در این حجم نداشت، سال گذشته مسئولان نمایشگاه کتاب با کمک صنف و قول و تعهد مسئولان شهر آفتاب تصمیم گرفتند نمایشگاه کتاب پایتخت کشور عزیزمان ایران را از مصلا به شهر آفتاب انتقال یافته کنند.

نمایشگاه، به شرط هوای آفتابی ، شهرآفتاب یکی از گران‌ترین پروژه‌های شهرداری که به علت بدهی فروخته شد

او توضیح داد: ما بعد از اتفاقات سال گذشته تمام احتمالاتی را که ممکن بود امسال نیز رخ دهد به مسئولان شهر آفتاب گوشزد کردیم. سال گذشته هم شاهد این رخداد بودیم و امسال کارگروهی در عالی ترین سطح مدیریت شهرداری تشکیل شد و دغدغه ها را مطرح کردیم و شهرداری به ما قول دقیق و قطعی داده بودند که این پرسشها امسال تکرار نمی شود. بنای ما هم بر اعتماد و اطمینان به شهرداری بود.

امیرزاده می گوید طبق تفاهم نامه ای که با شهرداری و مجموعه شهر آفتاب داشتیم، تمامی سازه ها باید از سوی شهرداری در اختیار ما قرار می گرفت، ولی نگرفت و ما اعلام می کنیم اگر ما به عنوان شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب به تعهدات اطمینان نداشتیم، تصمیم دیگری راجع به برگزاری نمایشگاه در شهر آفتاب می گرفتیم، ضمن اینکه آسیب ها و آب گرفتگی ها تنها به سازه های موقت (چادرها) مربوط نبوده و سازه های دائم و سالن های سه قلو و سالن یاس که در طبقه منفی یک واقع شده است است همگی دچار آب گرفتگی شدند.

مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، یکی از بزرگ ترین و گران ترین پروژه های شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران که سال گذشته جهت پرداخت بدهی فروخته شد، همچنان تکمیل نشده و

همایون امیرزاده در ادامه راجع به میزان خسارت های واردشده به ناشران نیز گفت: تیم های مختلفی کار بررسی و شناسایی نقاط آسیب پذیر نمایشگاه را انجام داده اند. همچنین نماینده های بیمه، صنف، شهرداری و وزارت ارشاد در غرفه های آسیب دیده حضور می یابند و خسارت ها را برآورد می کنند. شهرداری قبول کرده است که خسارت های ناشران را بپردازد.

وی در ادامه در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او راجع به امکان عوض کردن مکان نمایشگاه در سال آینده سؤال کرد، گفت: در شرایط فعلی و با توجه به اتفاقات رخ داده، مسیر ما جهت تصمیم گیری درخصوص تعهداتی که به ما داده شده، باز است.

نمایشگاه، به شرط هوای آفتابی ، شهرآفتاب یکی از گران‌ترین پروژه‌های شهرداری که به علت بدهی فروخته شد

درعین حال مدیرکل خدمات شهری شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران به «شرق» می گوید که از این تعهدات مربوط به نمایشگاه بخش زیادی انجام شده است هست، ولی گویا این تعهدات زیاد مربوط به بعضی زیرساخت های خدماتی، اجرائی، حمل ونقلی و اینترنتی بوده و همچنان سازه ها اشتباهات اساسی دارند.

عطایی گفت: غیر از فضاهای ثابت، نزدیک به ٦٠ هزار متر چادر و فضای ثابت ایجاد کردیم تا نیازها در ابعاد متفاوت برطرف شود. آب گرفتگی رخ داده هم مربوط به همین بخش غیرثابت هست. او در پاسخ به این سؤال که سخنگوی نمایشگاه آمار دیگری از محل های آب گرفتگی و خسارات داده هست، گفت: تنها پاشویه یکی از سالن ها آب گرفتگی داشت که در چنددقیقه آب جمع و موکت عوض شد، امروز هم که هوا عالی است و همه چیز خوب هست؛ بیایید ببینید.

او با بیان اینکه نمی دانم موارد تعهدات گفته شده است در مورد نمایشگاه کتاب و اصلاح محل آب گرفتگی ها چه مواردی هست، گفت: این نمایشگاه هنوز تکمیل نیست و به عنوان یک محیط کارگاهی از این پرسشها زیاد دارد، باید صبوری کرد تا تکمیل شود.

اخبار اجتماعی – شرق

واژه های کلیدی: آفتاب | ایران | شهرداری | نمایشگاه | روز گذشته | نمایشگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs